23 Nisan 2014 Çarşamba

İbrahim Çeçen Üniversitesi’ne ek kontenjanla 423 öğrenci gelecek

Yazar: Tarih: 14 Ekim 2011 Kategori: Eğitim.
Bu haberin yorumlarını RSS ile takip edebilirsiniz: RSS 2.0                           YAZI BOYUTU: 12 14 16 18

 

 

 

 

 

Altı yeni bölümün ilk kez öğrenci alacağını söyleyen Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, ek yerleştirmeyle 423 öğrenciyi beklediklerini söyledi.
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde fakülte, yüksek okul ve meslek yüksek okulu için açılan Ek kontenjanlar için 423 öğrenci, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) başvurdu. Altı yeni bölümün ilk kez öğrenci alacağını söyleyen Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, ek yerleştirmeyle 423 öğrenciyi beklediklerini söyledi. 
      Altı Yeni Bölüme İlk  Kez Öğrenci Alınacak’ Altı yeni bölüme ilk kez öğrenci alınacağını söylen İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, “yaklaşık 3 yıllık bir geçmişi bulunan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde ilk kayıtlarda olduğu gibi bütün hazırlıklar yapıldı. Ben size kısaca ilk kez öğrenci alacak bölümler hakkında bilgi vereyim. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü, örgün ve ikinci öğretime başvuran 82 kişiyle ilk öğrencilerini alacak. Dış Ticaret, Pazarlama, Organik Tarım, Çocuk Gelişimi ile İlk ve Acil Yardım Bölümleri de ilk kez öğrenci alacak bölümler arasında yer alıyor. Öğrencilerimiz çok rahat bir şekilde kayıtlarını yapıyorlar. Ben ek kontenjan ile gelen öğrencilerimize üniversitemize hoş geldiniz diyorum.  Hepsini tebrik ediyorum” dedi.
    

   Üniversitelerin boş kalan  kontenjanlarına yapılan ek  yerleştirme sonuçları açıklandı. 2011 – 2012 eğitim – öğretim döneminde yapılan ilk kayıtların ardından Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ndeki 44 bölüm ve program için belirlenen 708 kişilik ek kontenjana, 423 öğrenci müracaat etti. 2010 2011’de eğitim – öğretime kapılarını açan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, ilk öğrencilerini İşletme Bölümü örgün ve ikinci öğretimden alırken, bu bölümde 40’ar olan  kontenjanlara 41’er öğrenci başvuruda bulundu.
    

   10 yıllık geçmişe sahip Ağrı Meslek Yüksekokulu bünyesinde yeni açılan Dış Ticaret Bölümü’nün 30 olan ek kontenjanına başvuru tam olarak gerçekleşirken, Organik Tarım Bölümü’ne 13, Pazarlama Bölümü’ne 7 öğrenci başvurdu. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda ilk kez öğrenci alacak olan Acil ve İlk Yardım Bölümü ikinci öğretime 50, Çocuk Gelişimi Bölümü’ne 50  ve Çocuk Gelişimi Bölümü 
ikinci öğretime 50 öğrenci  kayıt yaptırmak için ÖSYM’ye  müracaat etti.  
   

   Ek yerleşme başvurularının ardından, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği’ne 4, Fen Bilgisi Öğretmenliği’ne 3, Sınıf Öğretmenliği’ne (İÖ) 3, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği’ne 1, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği’ne (İÖ) 1, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği’ne (İÖ) 4, Okul Öncesi Öğretmenliği’ne 2, Fen – Edebiyat Fakültesi’nin Matematik Bölümü’ne 1, Matematik Bölümü’ne (İÖ) 1, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne 1, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne (İÖ) 1, Tarih Bölümü’ne 4, ve Tarih Bölümü’ne (İÖ) 2 öğrenci başvurdu. 
    

   Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda Bilgisayar Programcılığı’na (İÖ) 10, Elektrik (İÖ) 5, Makine (İÖ) 3, Muhasebe Uygulamaları’na (İÖ) 27, İşletme Yönetimi’ne (8), Mekatronik 4, Elektrik’e 9, Makine’ye 15, Bilgisayar Programcılığı’na 10, İklimlendirme ve Soğutma’ya 6, Mobilya ve Dekorasyon’a 8, Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümü’ne 2 ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Acil ve İlk Yardım’a ise 6 öğrenci daha kayıt yaptırarak bölüm kontenjanları doluluk oranına ulaştı. 
    

   Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Ek yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. 2011 – ÖSYS ek yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, 14 Ekim 2011(bugün) tarihine kadar Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi tarafından yapılacak. 68 views     Print This Post Print This Post    

Diğer Haberler


Bu habere yapılan yorumları dilerseniz, RSS 2.0 beslemesini kullanarak takip edebilirsiniz.

HABERE YORUM YAPIN

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumunuz *

*

Güvenlik kodunu dinlemek için tıklayınız